Rechizite pentru copiii nevoiaşi de la Centrul Social Curcubeul Copiilor

Luni, 16 septembrie 2019, la Centrul social ,,Curcubeul copiilor” al Primăriei Arad, a avut loc o acţiune socială iniţiată de Asociatia Filantropia a Arhiepiscopiei Aradului. S-au distribuit 120 de ghiozdane şcolare cu rechizite celor 120 de copii care în fiecare zi după orele din şcoală sunt pregătiţi aici în sistem after school.

Cu binevântarea IPS Părinte Timotei, din partea Arhiepiscopiei Aradului a participat Părintele consilier social Gheorghe Gligor care împreună cu primarul Aradului, domnul Călin Bibarţ au dăruit copiilor şcolari aceste daruri. Arhiepiscopia Aradului prin Asociaţia Filantropia a primit din partea Federaţiei Filantropia 600 kitturi şcolare pe care le-a distribuit parohiilor iar acestea la rândul lor, prin preoţii parohi, copiilor nevoiaşi.